Ofertă angajare - Inginer Agronom

De aici puteţi descărca oferta.

Oferta Internship Agricover

Ofertă angajare - Agent de vânzări

Pentru a vizualiza oferta de angajare accesați următorul fișier:

Anunț angajare

Ofertă angajare Maisadour Semences

Maisadour Semences cu o cifră de afaceri de 142 milioane de euro și 620 de salariați, selecționează și introduce pe piață propriile sale semințe de porumb, floarea-soarelui, rapiță și lucernă. Marca sa este prezentă în mai mult de 35 de țări în Europa, cât și în bazinul mediteraneean și este, de asemenea, unul dintre principalii producători de semințe de porumb și floarea-soarelui în Europa . Societatea, care investește constant în domeniile de Cercetare, Producție semințe și Marketing, recrutează în vederea dezvoltării activității departamentului de Cercetare&Dezvoltare în România:

TEHNICIAN AMELIORARE PORUMB

Responsabilități:
- Susține echipa de cercetare;
- Pregătește si monitorizează câmpul de ameliorare;
- Participă la toate activitățile specifice în câmp de la semănat până la recoltat (pregătitul semințelor, semănat, izolarea și polenizarea plantelor, recoltat);
- Actualizează permanent stocul de semințe.

Experiență – Educație - Calități:
- Studii profil agronomic /horticol;
- Disponibilitate la lucrul în câmp;
- Cunoștințe generale bogate în domeniul agricol;
- Organizat, comunicativ, receptiv la schimbări, mobilitate în colaborare cu echipa;
- Cunoștinte operare PC;
- Permis cat. B.
- Limba engleză/franceză constituie un avantaj.

De aici puteţi descărca anunţul.

Invitaţie Bayer pentru studenţi IV

Cariera ta poate modela viitorul agriculturii!

Pe 25 aprilie 2017, începând cu ora 14:00, venim în Facultate să îţi demonstrăm.

Află de la Ana Maria Căldăruşe, Human Resources Business Partner în cadrul Bayer Crop Science:

  • Ce oportunităţi profesionale oferă o companie de talia Bayer în domeniul agriculturii
  • Ce nu trebuie să lipsească din CV-ul tău
  • Cum se desfăşoară un interviu de succes

Vrei să participi? Intră www.bayer.ro şi urmăreste pe coloana din dreapta butonul de înscriere în LIFE& Science Talks.

Te aşteptăm!

Ofertă angajare

Societatea PATRU AGRO SRL, cu sediul in Sector 6, Bucuresti, având ca domeniu de activitate producerea, procesarea şi comercializarea materialului săditor, angajează studenţi în an terminal, cu program redus sau tineri absolvenţi de Agricultură pentru formare şi specializare.

Permisul de conducere si disponibilitatea pentru deplasări constituie un avantaj.

Pentru detalii sunaţi la 0723.644.731 / 021 637 7000

Invitaţie Bayer pentru studenţi III

Câte moduri de gândire există şi unde se ascunde motivaţia de a învăţa?

Cum poţi lua cele mai bune decizii, indiferent de context?

De ce ştiinţa îţi pare aridă iar pseudoştiinţa nu?

O multitudine de întrebări ce sunt nelipsite din viaţa unui student.

Răspunsuri surprinzătoare vor fi oferite de Dr. Bogdan Pantelimon, Director Medical Bayer România, în cadrul celei de-a 3-a conferinţe LIFE & Science Talks: Gândirea critică şi informaţia ştiinţifică.

Când?

Pe 29 martie 2017, începând cu ora 16:00, la sediul Bayer România.

Cum poţi participa?

Invitaţie Bayer pentru studenţi II

Există succes fără etică?

Poate, dar nu pe termen lung. De aceea, profesioniştii din domeniul Ştiinţelor Vieţii, dar şi cei din segmentul juridic au nevoie de repere riguros definite după care să îşi deruleze activitatea.

Despre cele 10 principii de etică şi conformitate dezvoltate de Bayer, standardele în vigoare din principalele industrii, exigenţele unei corporaţii şi efectele încălcării acestora puteţi afla de la Mihai Popa, Country Head of Law, Patents, Compliance & Risk Management, în cadrul celei de-a doua conferinţe LIFE & Science Talks.

Evenimentul va avea loc miercuri, 22 februarie 2017, începând cu ora 11:00, la sediul Bayer România din NUSCO Tower, Şos. Pipera, nr. 42, etaj 1, sector 1.

Vă aşteptăm!

Multumim!

Stagii de practică în ferme din Franţa

Stimati studenti,

Ecole Supérieure d'Agricultures d'Angers oferă, ca în fiecare an, un program de practică în ferme din Franţa – regiunea Valea Loirei.

Acest stagiu de practică se adresează studenţilor de la universităţi / facultăţi cu specializari în ştiinţe agricole, food sciences şi agri-business.

Durata stagiului: 4-8 săptămâni în lunile iuli-august 2017. Participanţii la aceste stagii de practică sunt plasaţi în ferme familiale şi li se asigură cazare şi masa pe toată durata stagiului.

De asemenea, pot primi până la 40 de euro pe săptămână.

Condiţiile de eligibilitate, documentele necesare pentru aplicatie, etc. se găsesc în flyerul pe care-l puteşi descărca aici.

În anul 2016, de la Facultatea de Agricultură a participat la acest program studenta Necula Cristiana, a cărei experienţă o puteţi vedea descărcând fişierul aici.

Multumim!